Yüzyıllarca öncesinden bulunmuş hayvan derilerinden saray ve şato duvarlarını süsleyen asaletin zenginliğin ve ihtişamın yaşam alanlarındaki bir nişanesi sayılan duvar kâğıtları günümüzde kullanışlı dokuları, kolay uygulanabilirlikleri ve mekânlara göre çeşitli renk desen boyut gibi özellikler gösteren farklı seçenekleriyle hemen hemen her bütçeye de uygunluk göstererek evlerimizin vazgeçilmez bir dekoru en güzel bakımlı ve göz kamaştıran evlerin başrolü oldu diyebiliriz.

Daha çok salonlarda tercih edilen kabartmalı altın veya gümüş varaklı modeller, çocuklar için özel tasarlanmış yırtılmaya darbeye daha dayanıklı boya ve benzeri maddelere karşı siline2017 Mutfak Duvar Kağıdı Modelleribilen cıvıl cıvıl rengârenk model seçenekleriyle çocuklarımızın hayal güçlerini canlandıran duvar kâğıtları derken en olmaz dediğimiz kokuya neme nasıl karşı koyar kabarır mı? Islanır mı? Silinir mi? dediğimiz yaşam alanlarımızdan biri olan mutfaklarımızda da artık iştah açan, silinebilen, koku tutmayan hatta kendi kendini temizleyebilen özellikleriyle evlerimize ferahlık katan, tarzımızı yansıtabileceğimiz duvar kâğıtları yerini aldı.

Mutfağımız için duvar kâğıdı modeline karar verirken dikkat edilmesi gereken bazı konuların başında hiç şüphesizdir ki silinebilir olması gelir. Bunun yanı sıra neme ve kokuya dayanıklı olması da çok önemlidir. Her zevke her tarza uygun mutfak duvar kâğıt modellerine kolaylıkla ulaşabilmemiz mümkünken renk seçimi de çok önemlidir. 2017 Mutfak Duvar Kâğıdı Modelleri geçtiğimiz senelere nazaran daha soft ve sakin tonlarda olmasının yanı sıra seçim yaparken mobilyalara mutfağa hakim olan tonlara da dikkat edilmelidir. Seçeceğimiz mutfak duvar kâğıdı modelleri yeşil turuncu kırmızı gibi renklerdeyse iştahımızı açarak daha çok yemek tüketmeye sebep olurken kahverengi siyah gibi tonlardaysa iştahımızı kapatacağını da unutmayalım.

Evimizin belki de en çok vakit geçirdiğimiz alanı olan mutfak için seçimlerimizin de çok önemli olduğunu unutmayıp mutfak duvar kâğıtlarımızı seçerken ruhumuzu dinlendiren, iştahımızı açan, mobilyalarımızla uyumlu bir ahenk yakalayan, fazla karışık desenlerle gözlerimizi yormayan modeller tercih etmeye dikkat etmeliyiz.