2018 yılında açık öğretim aracılığıyla eğitim hayatına devam eden binlerce öğrencinin merakla takip ettiği AÖL sınav takvimi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Buna göre AÖL 3. dönem sınav tarihleri kesinleşmiş oldu.

AÖL (Açık Öğretim Lisesi) Nedir?

Açık öğretim lisesi, örgün eğitim yoluyla eğitim öğretim hayatına devam edemeyen öğrenciler için hayata geçirilen bir uzaktan eğitim projesidir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bu proje yoluyla her yıl binlerce öğrenci lise öğretimini tamamlayarak mezun olabilmekte, bu sayede iş hayatında avantaj elde edebilmektedir.

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Gerçekleşecek?

Açık öğretim aracılığıyla uzaktan eğitimine devam eden binlerce öğrenciyi ilgilendiren AÖL sınav tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav tarihlerini açıklamasıyla kesinleşti. Özellikle bu yıl 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimler sebebiyle, sınav tarihleri 7 – 8 Temmuz 2018 olarak belirlendi. Öğrenciler sınava giriş belgelerine ise 3 Temmuz 2018 Salı günü Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sayfasından ulaşabilecekler.

AÖL Sınavlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

AÖL sınavlarına giderken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, öğrencilerin evine sınava giriş belgelerinin gönderilmeyecek olması. Her öğrencinin Sınava Giriş Belgesi’ni MEB’in resmi sayfası üzerinden temin etmesi gerekecek. Öğrencilerin, Sınava Giriş Belgesi’nde yer alacak açıklamaları özenle okuyup dikkatli davranması ve mutlaka belgede belirtilen okul ve salonda sınava girmesi gerekiyor.

AÖL Sınavlarında Yanınıza Almanız Gerekenler Nelerdir?

AÖL sınavlarına giderken yanınızda fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet bulundurmanız isteniyor. Bununla birlikte Sınava Giriş Belgesi’ni de yanınızda götürmelisiniz. Son olarak yanınızda sınav sırasında gerekecek kırtasiye ürünlerini (kalem, silgi vs.) bulundurmayı unutmayınız.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL 3. Dönem sınav sonuçlarının ise 31 Temmuz 2018 Salı günü açıklanması bekleniyor.