Sinema yapımcılarının iki önceliği vardır. Düşük maliyetler ve yüksek görsel kalite… Canon’un uzmanları bu soruna gelmiş geçmiş en iddialı cevabı veriyor. EOS sihrinin sunduğu görüntü kalitesini Canon’un üstün teknolojisiyle elde etmek hiç olmadığı kadar kolay.

8.3 MP noktasal yoğunluğu 35mmölçekli çerçevesiyle Süper CMOS sensörü gerçek sinema çekimini Full HD (1920*1080) çözünürlükte yaşatmayı vaat ediyor. Büyük sensörlerde standart haline gelen yüksek ve kaliteli alan derinliği görüntüsüne ek olarak parazitler ve deklanşör kayması yapaylığı minimize edildiğinden, Canon EOS C300 PL sensörüyle de rakipsiz. Düşük parazit garantisi ISO 20000’e kadar çıkarak her türden ve orandaki ışıkta istenilen görüntü ve fazlası elde edilebilir. Tüm bu üstün özelliklerle, en güzel görüntüyü çekmeyi vaat eden Canon EOS C300 PL’nin bize post-prodüksiyon için de bir kıyağı var; 8 kata kadar genişleyebilen nötr görüntü kalitesi sunan Canon Log Gama teknolojisiyle 90 farklı görüntü değişkeninin Canon EOS C300 PL kameranıza veya SD karta kaydedebilir ve yapım sonrasında dilediğinizi seçebilirsiniz.

Dâhili 3 adet ND filtresiyle lenslerden bağımsız olarak her ortamda çekim yapabilmekse cabası…

İki adet Compact Flash (CF) kart yuvası olan Canon EOS C300 PL saniyede 50 MB’lik MPEG-2 ve MFX formatında görüntü kaydedebilir. Bu da çektiklerinizi anında TV yayınına sokabileceğinizi gösterir. Bunun yanı sıra senkronize kamera çekimleri için Timecode, genlock ve senkronizasyon terminalleri ve HD-SDI çıkışlarıyla çok farklı alanlarda kullanışlı çekim imkanı da sunuyor.

Canon mühendisleri, extrem çekim açılarında doğacak ihtiyaçları da düşünmüş ve tüm ışık ve hassasiyet değerlerini uzaktaki bir bilgisayardan ayarlamanıza imkân sunan Wi-Fi uzaktan kumandayı geliştirmişler.

Rakipsiz Canon EOS C300 PL tecrübesini yaşadıktan sonra elde ettiğiniz görüntüleri 23.98p ile 59.94i arasında kare akış hızıyla, PAL, NTSC ve 24.00p modlarında görüntü çıkışı alabilirsiniz.

Canon EOS C300 PL’nin yaratıcıları tüm bu özellikleri ve daha fazlasını 1869 grama sığdırmayı başarmışlar. Üstelik magnezyum alaşımlı gövde, su sıçramalarına karşı dayanıklıdır. Çıkartılabilir sap ve çok açılı kontrol paneli maksimize edilmiş bir manevra kabiliyeti sunuyor.