Moda artık geleneksel ya da nostaljik renklerden çok yeni renk kombinelerini ve mevcut renklerin farklı tonlarını kullanıyor. Çarpıcı renkler, göz alıcı parlaklıklar, neon renkler, buz grisi, mercan kırmızısı, mor rengin lüksü ve bunun gibi birçok örnek modadaki yerlerini sağlamlaştırdılar.

Çarpıcı renklerin başında moda dünyasının sürekli üzerinde çalıştığı sarı rengi geliyor. Daha canlı ve göz alıcı bir dinamiklikteki sarı rengi sadece kıyafetlerde değil ancak dantel detaylarda, desenlerde hatta tül kullanılan tüm parçalarda varlığını kabul ettirmiş durumda. Bayanların vazgeçilmezi beyaz ise farklı tonlarıyla artık daha dikkat çekici ve daha renkli! Kırık beyazlar, beyaz deri parçalar artık alışılagelmiş kıyafetler dışında da hemen her detayda kullanılıyor. En göz alıcı renklerden biri olan yeşil renk ise kimi zaman zümrüt tonlarıyla kimi zamansa ağaç ve çiçeklerin canlılığıyla beğenimize sunuluyor.

carpici-renklerYeşil renkle istersek lüks bir şıklık istersek bir masumiyet elde edebiliriz. Tutku, cazibe ve aşkın simgesi kırmızı ise ister canlı ister mat ve koyu tonlarıyla dolabımızdaki yerini muhafaza etmeye devam ediyor. Pastel renklerin ve pembenin bu kadar göz önünde olduğu moda dünyasında elbette morlarda revaçta. Özellikle kraliyet moru olarak da adlandırılan morun tonu ipek, saten, lüks kumaşlar ve özellikle dantel kombinasyonlarında oldukça sık kullanılmakta. Mora yakın bir renk olan pembe de tozpembe tonların yanı sıra daha koyu tonlardaki kullanımına özellikle abiyelerde, etek ve tulumlarda devam ediyor. Pembe rengi kullanmada bazı bayanların kafasında hala soru işaretleri olsa da insanı olduğundan daha genç ve hareketli gösteren bir renk olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.