Chicago İllinois eyaletinin en kalabalık ve Amerika’nın 3. büyük şehridir. Chicago’ya geldiğinizde Hilton, Sheraton, Trump gibi dünyaca ünlü otellerce konaklama yapmanız mümkün. Tabi bunların yanı sıra daha orta ölçekli otellerde mevcuttur. Best Western, Holiday in, Express, Conrad Marriott gibi otellerde orta ölçekli otel düşünüyorsanız tercihleriniz arasında olabilir. Bu otellerin etrafı ünlü alışveriş merkezleri, restaurant ve turistik merkezlere çevrilidir.

Michigan gönlünün buzlu soğuğu kış aylarında -30 hissedilir. Bu nedenle Chicago’ya gezmek için geliyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Yaz aylarında her tarafta festival, etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Chicago gezilecek yerler nerelerdir? Chicago deniz ve kıyısı olmamasına rağmen Karadeniz’den bile büyük olan Michigan gölüyle meşhurdur. Michigan gölü boyunca şehrin kuzeyine doğru Oak Beach, North Avenue Beach, Montrose Beach, Foster Beache gidebilirsiniz.

Chicago Gezilecek Yerler Nerelerdir

Chicago Gezi Rehberi;

 Chicago Gezilecek Yerler Nerelerdir Gezi rehberimizin başlarında görülmeden geçilmeyecek turistik yerlerimiz vardır. Sheed Aquarium, Skydeck, Field Museum, 360 Chicago, Adler Planetarium gibi yerleri gezmek isterseniz Citypass veya Go Chicago card isimli biletlerden almalısınız.

Michigan Avenue üzerindeki Millenium Park, Grant Park, Buckingham Fountain’da gidip görmeniz gereken yerler arasındadır. Özellikle Millenium Park içinde bulunan Bean önünde fotoğraf çekilmenizi tavsiye ederim. Yaz aylarında ücretsiz olarak Millenium Parkta 300 kişiyle birlikte yoga, pilates, zumba yapabilir akşamında ise aynı yerde Senfoni orkestrasının konserlerinde müzik ziyafeti yapabilirsiniz.

Navy Pier özellikle çocukların çok hoşuna gidecek aktiviteler, sanat müzesi ve manzarasına doyum olmayacak dönme dolaba sahiptir. Chicago Michigan caddesine gittiğinizde Batman, Spiderman ve Transformers filminden hatırlayacağınız Chicago Tribune, NBC Tower, Trump Tower gibi binalar ve nehirleri görmenizde mümkündür.

Gezinizde yorulduğunuzda Chicago’nun meşhur deepdish pizzasını denemelisiniz.Sıra geldi Amerika’nın en yüksek 2. binasını ziyaret etmeye. 108 katlı bir bina ve 103. katında camdan bir balkon sizi bekliyor. Eski adıyla Sears yeni adıyla Willis Tower’dır.Chicago’ya geldiğinizde mutlaka 4-5 gününüzü ayırıp bu eşsiz şehrin doyumsuz güzelliklerini görmeniz gerekmektedir. İster alışverişler ister parklar ister kalabalık cadde ve sokaklarında çok güzel vakit geçirebilmeniz mümkündür.Keyifli gezmeler…