Çocukların hem keyifli vakit geçirmeleri için hem de görsel yönden gelişimlerine katkıda bulunması için çocuk odası dekorasyonu yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Hedef hem rahat, hem eğlenceli, hem de dağınıklığa karşı pratik çözümler sunan bir oda yapmaktır. Tabi hijyen açısında da kolay temizlenen bir oda olması çok önemli. Çocuğunuzu mutlu edecek şık bir oda için, çocuk odası dekorasyon fikirleri ve kullanabileceğiniz ürünleri sizler için bir araya getirdik.

 Mobilya Seçimi

Öncelikle su bazlı boya ve parlatıcıların kullanıldığı mobilyaları tercih etmelisiniz çünkü dişleri kaşındığında, o Çocuk Odası Dekorasyon Fikirlerimobilyaları bile kemirmeye başladığını göreceksiniz. Sivri köşeli mobilyalardan kaçının. Daha geniş bir alan izlenimi için açık renk mobilyaları tercih edin. Çocuğunuz bu sayede kendini daha rahat hissedecektir.

 Duvar Kâğıdı Seçimi

Sevimli duvar kâğıtlarıyla çocuk odasını daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin sevdiği bir çizgi film karakterlerinin olduğu duvar kâğıdı çocuğunuzu oldukça mutlu edecektir. Fakat kâğıdı seçerken siz yine de mümkün olduğunca çok karışık renk ve desenlerden kaçınmaya çalışın. Her ne kadar başta bu desenler eğlenceli gelse de zamanla göz yoran bir hal alacaktır.

 Perde Seçimi

Odayı tamamen karanlık yapan black out stor perde seçmeniz, çocuğunuzun gündüz uykusuna da rahatça geçmesini sağlayacaktır. Ancak toz tutmayan bir kumaştan seçim yapmaya dikkat etmelisiniz.

Çocuğunuzun Hoşlanacağı Aksesuarlar Seçin

Yatak olarak yavrulu yatak denilen, ihtiyaç halinde iki ayrı yatağa dönüşen modellerden tercih edebilirsiniz. Böylece Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleribir arkadaşı misafir olarak geldiğinde, rahat şekilde yatmaları ve kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Sevimli aydınlatmalarla odayı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eğer karanlıkta uyumayı sevmiyorsa, tavan aydınlatmasına bir dimmer takabilir, uyku saatlerinde ışığı düşük seviyeye indirebilirsiniz. Mutlaka bir oyun köşesi yapın. Burada oyuncaklarını, kitaplarını, kendine özel eşyalarını yerleştirebileceği raflar ve sepetler koyarak düzeni de sağlayabilirsiniz. Odanın bir duvarını boydan boya tahta yapabilirsiniz. Toza karşı seçiminiz tebeşir değil, kalemle yazılan tahtalardan yana olmalı. Bu sayede çocuğunuzun duvarları boyamasının ön üne geçebilirsiniz.