Günümüz teknoloji ürünü olan Honeywell, yeni nesil yazıcılarda aradığınız özellikleri barındırmaktadır. Pratik ve hızlı çalışan Honeywell PC42T yazıcılar, 2,5 kg ağırlığındadır. 203 Dpi çözünürlüklü ve saniyede 10 cm2 baskı hızı ile oldukça etkileyicidir. Yeni nesil yazıcılarda aradığınızı Honeywell PC 42T cihazında bulabilirsiniz. Bilgisayarların gelişmesi ile birlikte Honeywell PC 42 T gibi yazıcılar da piyasaya çıkmaktadır.

Yazıcıların Gelişimi Bilgisayarlara Bağlıdır

Bilgisayarların gelişmesi, bağlantı olanaklarının artması, tablet ve dokunmatik telefonların çok daha pratik bir şekilde kullanılması, teknolojik gelişmeleri gün geçtikçe daha da şaşırtıcı hale getirmektedir. Yazıcılar, bilgisayarlardaki verilerin kâğıtlara dökülmesi ile birlikte, önemi artmıştır. Önemi artan yazıcılar ise son derece etkileyici bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Nokta vuruşlu yazıcılar, yazı yazıyordu.

Fazla fonksiyonu olmayan bu yazıcılar, mürekkepli şeritler vasıtası ile yazabiliyordu. Aslında daktilodan esinlenmişti. Yazıcıların çıkışı, bilgisayarlara daktiloların monte edilme hayalinden türemiştir. Bu nedenle ilk yazıcılar, daktilo gibi vuruşludur. Daha sonraki kartuşlu ve lazerjet yazıcılar ise, daktilo çalışma sisteminden çok farklı olarak üretilmiştir. Yazılar bin bir fontta yazılabildiği gibi, bütün resimler ve grafikler, gerçeğe uygun renklerle kâğıda çıkarılabiliyordu.

Yazıcıların Hayatımızda Oluşturduğu Kolaylıklar

Resmi dairelerde bilgisayar ve internet vazgeçilmez hale gelmiştir. Elektriklerin gitmesi ile bir anda felç olan devletle karşı karşıya kaldık. Bu nedenle elektrikten sonra bilgisayar ve internet, vazgeçilmez iki öge haline gelmiştir. Yazıcılar ise, makbuz kesme işlemlerinde, veznelerde büyük kolaylık sağlamıştır. Elle makbuz kesme devrinin bitmesi ile birlikte, saniyede makbuz kesen hızlı yazıcılarla, vezne kuyrukları sona ermiştir. Bilgisayarla birlikte yazıcı, resmi dairelerde, firmalarda ve evlerde çok ihtiyaç duyulan cihazlar haline gelmiştir.Eğitim sektöründe de, bilgisayarlar ve yazıcılar, son derece pratik cihazlar haline gelmiştir. Okullarda ve diğer bölümlerde son derece kullanışlı olan bilgisayarlar ve yazıcılar, eğitime büyük katkısı olmuştur.

Kartuşlu Yazıcılar Ve Lazerjet Yazıcılar

Nokta vuruşlu yazıcılardan sonra kartuşlu ve lazerjet yazıcılar, son derece etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Kartuşlu yazıcılar mürekkep püskürtmelidir. Ancak, dış etkenlere daha az dayanmaktadır. Yani nemlenme ve su gördüğü anda mürekkepler akmaya başlıyordu. Ancak lazerjet yazıcılar çıktıktan sonra, bu durum değişti. Lazer jet yazıcılar toner ile çalıştığı için, mürekkebi toz halindedir. Toz halindeki mürekkebi, ısıtarak yazan lazer jet yazıcılar, mürekkebin ıslaklığını ortadan kaldırdığı için, nemden ve sudan etkilenmemektedir. Fotokopi makinaları gibi tonerle çalışan lazerjet yazıcılar, daha fazla sayfa çıkarmaktadır. En etkileyici yazıcılardan biri olan 3D yazıcılar, bilgisayarda çizdiğiniz grafikleri elle tutulur nesne haline getirmektedir.