Kulislerdeki söylentilere göre tasarımcıları, mühendisleri harıl harıl çalışan Apple, iPhone 6 ‘nın seri üretimine haziran ayında başlayacak.

Teknoloji severlerin sabırsızlıkla beklediği iPhone 6 çok iddialı gelecek.

Görünen o ki İPhone 6, en fiyakalı iPhone olacak. Ekranın komple safirle kaplanması planlanıyor. Kırılma ve çizilmelere karşı dayanıklı olan bu teknoloji, diğer ekran teknolojilerinden epey önde. Kamerasının 13 ya da 16 mega piksel olacağı tahmin edilen iPhone 6’nın en az 5 inç olması öngörülüyor. Apple alışılmışın dışında bu sefer büyük ekran kullanarak tüketicileri şaşırtacak. Ama sakın, öyleyse hantal bir şey çıkacak ortaya diye düşünmeyin. Karşınızda ultra ince bir akıllı telefon göreceksiniz. İki katına çıkarılmış pil gücü hayat kalitenizi yükseltecek. Gayri resmi kaynaklara göre Apple, A8 işletim sistemi kullanacak.

iPhone mühendisleri harikalar yaratmak için çalışmaya devam ediyor. Çok özel teknolojik bir özellikle karşınızda olacak iPhone 6. Kalp ritminizi ölçecek. Ve bingo! Teknolojinin bu kadarı! Hover touch teknolojisi. Dokunmamatik ekran. Teninizi ekrana değdirmeden elinizi biraz yaklaştırmanız ekranı kullanmanız için yeterli olacak. iWacth uygulaması da iPhone 6 kullanıcılarına sunulacak.

iPhone 6’nın 600 $’dan piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye’de ise yaklaşık 2000-2900 TL arasında satışa çıkarılması öngörülmekte.