Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcıları, biten soluksuz dizinin ardından şimdi de Kösem Sultan dizisi ile seyircileri ekran başına kilitlemeye geliyor. Tam dört sezon reyting rekorları kırarak ilerleyen Muhteşem yüzyıl, yerini Kösem Sultan’ın dönemine bırakmıştır.

Kösem Sultan, tarihte çok önemli bir yere sahip olan sultandır. Hürrem Sultan’dan sonra iktidar kavgaları eden ilk sultan Kösem Sultan’dır. Doğum yeri Bosna olup saraya hediye olarak gönderilmiştir. 1. Ahmet’in hasekisi olarak sarayda sözünü geçirmeye başlamıştır. Muhteşem yüzyıl tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmayacak Kösem Sultan dizisi eylül 2015’te ekranlarda olacak.

Kösem Sultan küçük yaşta olan oğulları ve torunları döneminde iktidarı yönetmiştir. Aynı zamanda hayır yapan yardımsever kişiliğiyle de bilinmektedir. Oğulları tahtta oldukları sırada, Kösem Sultan’ın yürüttüğü işler Devlet’i çıkmaza sürükleme başlar ve zayıflatır. Bunun üzerine oğulları Kösem Sultan’ın faaliyetlerine engel olmak ister ama ölümle cezalandırılırlar. Gözü iktidardan başka bir şey görmeyen Kösem Sultan, oğullarını bu uğurda öldürterek iktidarda kalmanın başka bir yolunu bulur. Oğlu İbrahim’in çocuğu olan Şehzade Mehmet’i başa geçirir ve aynı saltanatı sürme planları yapar. Fakat Mehmet’in validesi Hatice Turhan Sultan bu durumdan rahatsız olmaktadır. Uzun bir sürtüşmeden sonra Kösem Sultan Mehmet’i de öldürterek Diğer oğlu Süleyman’ın şehzadesini başa geçirmeye karar verir. Fakat işler tersine döner ve Kösem Sultan öldürülür. Bu soluksuz diziyi siz de yeni başlayan sezonda seyredebilirsiniz.