Kösem Sultan İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin başlamasına çok az bir zaman kaldı fakat başrol oyuncusunun kim olacağı konusunda anlaşmaya yeni varılmış durumda. Dizinin projesi yapım aşamasına girip somut bir hal almaya başlandığından beri aranan Kösem Sultan karakteri son aşamada bulunabildi fakat diğer karakterleri canlandıracak oyuncular neredeyse tamamlanmış durumda. Başrol oyuncusunun bulunamaması dizi çekimlerini aksattığı gibi zaman zaman dizinin iptal olmasına bile sebep olabilecek büyüklükte bazı sorunlar yarattı.

kosem-sultan-izleMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin yapımcısı olan Timur Savcı’nın öncelikli isteği üzerine Kösem Sultan karakterini canlandırması için tanınmamış bir oyuncu arama çalışmalarına başlandı ve binlerce kadın oyuncunun başvuru yaptığı bu rol için çeşitli kriterlere göre elemeler gerçekleştirilerek en son 10 kişi ile deneme çekimleri yapılmasına karar verildi. Deneme çekimlerinin sonucunda hiçbir adayın Kösem Sultan gibi güçlü bir karakteri canlandırabilecek yeteneğe sahip olmadığına karar veren Timur Savcı, bu rolü üstlenebilecek ünlü kadın oyuncu arayışına girdi. Tuba Büyüküstün, Hazal Kaya, Sibel Kekilli ve Bensu Soral gibi ünlü isimlerin adı pek çok kez başrol için teklif götürüldü olarak geçse de bu haberlerin kesinliği hiçbir zaman kesinlik kazanmadı fakat en son yapılan açıklamaya göre Beren Saat ile anlaşma sağlanmış durumda.

İlk teklif gönderildiğinde bölüm başı ücret konusunda anlaşma yaşayamadıkları için askıya alınan teklif, orta yol bulunmasının ardından kesinlik kazandı. Başrolün kesinleşmesiyle birlikte dizi çekimleri hız kazandı ve bu durumun sonucu oalrak ekimin başında ekranlara gelebileceği söyleniyor.

Dizinin ilk bölüm fragmanında da görüldüğü üzere Kösem Sultan’ın 14 yaşındaki halinden başlayarak anlatım yapılacağı için Beren Saat’in dokuzuncu bölümden itibaren dizide olması bekleniyor yani dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ın genç kız halini Güneş Şensoy’un performansı ile izleyeceğiz.

Sorry, comments are closed for this post