Tarihin gelmiş geçmiş en zeki, en hırslı kadını olan Kösem Sultan, bu özellikleri sayesinde Osmanlı tarihinin en güçlü kadını olarak adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır. Bu kadının adını bir yerlerden anımsıyor olabilirsiniz ya da belki de daha önce hiç duymadınız fakat artık Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisiyle birlikte siz de Kösem Sultan’ın hayatını çok yakından öğreneceksiniz.

kosem-sultani-kim-oynayacakGeçtiğimiz yıllarda ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl dizisinin kronolojik olarak devamı gibi görünen dizi, 17. yüzyılın başından tarihsel anlatım yapmaya başlayacak. Kadınlar saltanatının en güçlü kadını olan Kösem Sultan’ın hayatı sizi ekranlara kitlemekle kalmayıp zaman zaman imrenmenize, zaman zaman da hayranlık duymanıza sebep olacak. Kösem Sultan’ın saraya ilk geldiği andan, yani 14 yaşından itibaren yaşanan olaylar, değişen ilişkiler ve verilen kararlar incelenecek. Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıracak olan oyuncunun Güneş Şensoy olduğu kesinleşti fakat daha ileri yaşlarını oynayacak kişi konusunda dizi ekibi hala kesin bir karar verebilmiş değil. Yapımcı Timur Savcı, başrol oyuncusunun bilinmeyen biri olması talebiyle binlerce kadın oyuncu arasında eleme yaptı fakat bu operasyon başarısızlıkla sonuçlandı. Bunun sonucunda hep B planı olarak düşünülen Beren Saat ile anlaşılma sağlandığı konusundaki duyumlar dizi ekibinden alınmış durumda. En son Timur Savcı’nın yaptığı açıklamaya göre de 9. bölümden itibaren Beren Saat’i Kösem Sultan rolünde izleyebileceğiz.

Kösem Sultan Ne Zaman Yayınlanacak?

Başrol oyuncusu konusunda yaşanan sıkıntılar sebebiyle dizinin yayınlanma tarihi sürekli ertelendi. Kösem Sultan’ın olgunluk çağına gelene kadar dokuz bölüm geçeceği için, dizinin ilk bölümleri çekilmeye başlansa da başrol konusunda yaşanan sıkıntılar sürekli yayın tarihinin değişimine sebep olmuştur. Yapılan son açıklamalara göre de Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 1 Ekim 2015 tarihinde ekranlara gelmesi bekleniyor.