Kulak içinde sivilce ağrısı birçok insanı çok rahatsız etmektedir. İnsanların baş düşmanı olan sivilce genellikle ergenlik dönemlerinde meydana gelmektedir bunu nedeni ise vücudun aşırı derecede yağ depolaması sonucunda sivilce oluşmasıdır. Bir diğer nedeni ise aşırı derecede yağlı, baharatlı yiyeceklerin tüketilmesi, sigara, kola, alkol gibi zararlı içeceklerin içilmesi basta kulak ve yüz olmak üzere vücudun birçok yerinde çıkması gözlenmiştir.

Sivilceler arasında en çok rahatsız eden ağrı kulak içinde olan ağrıdır kimi zamanlar oynanılması sonucu sivilcenin daha şiddetli ağrımasına neden olur. Sivilceler insanların korkulu rüyasıdır ve bu sivilceler sayesinde birçok insan kulağını kopartıp bu ağrıdan kurtulmak ister. Kulaktaki sivilce kulağın ısınmasına neden olacaktır ve sivilcede oluşan iltihap akıntı yapacaktır bu yüzden insanlara oldukça çok rahatsızlık verecektir.

 Kulak kiri temizleme yöntemi

Kulağınızda oluşan iltihap aşırı şiddetli ise bir uzmana başvurup doktorun verdiği su ve sabunlarla kulak içini yıkanılması gereklidir ayrıca kulak içini yıkarken oldukça dikkatli olunması lazım sivilcenin zarar görmemesi lazım aksi halde çok şiddetli ağrı ile karşılaşabilirsiniz.

Kulak içinde oluşan sivilceler neden oluyor

-Tırnaklarınızı her gün kesmelisiniz. Bunun nedeni ise tırnakta oluşan mikroplar kulağa temas edilmesi halinde kulak içinde sivilceler oluşabilir bu gibi sorunların oluşmaması için tırnak bakımları günlük olarak yapılmalıdır. Ayrıca elinizi de günlük olarak yıkanmalıdır. Yapılan araştırmalarda elin yıkanmaması binlerce mikroplara davetiye çıkaracaktır buda kulağınıza temas ettiğinde büyük sivilce oluşmasına neden olacaktır.

-Çok fazla yağlı yemek yenilmesi sonucu gözenekler tıkanır buda büyük bir sivilceye neden olur.

-Kulak kiri temizliği oldukça önemlidir günlük olarak kulak kiri temizliği yapılması gereklidir.

-Uzun süre banyo edilmemesi kulak içinde mikroplara neden olur vücutta biriken terde sivilceye neden olur bu yüzden günlük olarak banyo edilmesi gereklidir.