Hem dayanıklı hem işlevsel hem de fonksiyonel bir el terminali arıyorsanız Motorola MC55 tam da aradığınız ürüne denk geliyor demektir. Küçük bünyesine bir çok özelliği eklemiş olan MC55 el bilgisayarı, sadece el bilgisayarı olarak değil aynı zamanda barkod okuyucu, çağrı cihazı, kamera gibi fonksiyonlara da sahiptir.

Çeşitli kablosuz bağlantı tiplerine sahip olduğundan dolayı gerek şirket içerisinde gerekse de şirket dışında hareket halindeyken de sistem ile terminal arasındaki veri alış verişi sağlanmaktadır. Nerede olursanız olun sistem ile sürekli haberleşme halinde olursunuz. Motorola el terminali kullanımı kullanıcı dostu tasarımı sayesinde oldukça kolaylaştırılmıştır. Kolay kullanımı ve hızlı iletişim ağı sayesinde saha görevinde bulunan personelin işlerini kolaylaştırmakta ve şirkete gidip gelme yapmaya gerek kalmadan gerek sipariş vermek olsun gerek stok kontrolü olsun anında bilgi alışverişi yapılabilmektedir.

Gerekli durumlarda Motorola el terminali servisi ile iletişim kurarak olası hataları ya da sorunları hemen düzeltebilirsiniz. Dokunmatik ekranı bulunan MC55’i Motorola el terminali kalemi ile de kullanabilirsiniz. 2,8 inç renkli dokunmatik ekranı ile tek elle istediğiniz veriye ulaşabilirsiniz. 2 Megapiksel kamerası ile gerek fotoğraf gerekse de video çekebilir ve bu dataları sisteminize kablosuz bağlantı tipleri yoluyla aktarabilirsiniz. Motorola el terminali wifi ayarlarını da kullanım kılavuzunda yer alan şekilde ayarlayıp wifi olan her yerde ürünü kullanabilirsiniz.