TÜSİAD BAŞKANI EROL BİLECİK

  1. genel kurulunda sadece 2 oy dışında tüm oyları alan Erol Bilecik, TÜSİAD başkanı olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Erol Bilecik biraz daha detaylı incelendiğinde birçok farklı özelliği ortaya çıkıyor. Örnek olarak Erol Bilecik, Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendislerinden sayılmaktadır.

1962 yılında Antakya’da doğdu. Gençlik yıllarının çoğunu Antakya’da geçirmiştir. Antakya dışına üniversite için çıktı. 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden, çok iyi derecede İngilizce öğrenerek mezun oldu.

İş hayatına Alman Nixdorf Computer şirketinde çalışarak başladı. Sonra arkadaşlarıyla ortak Index Bilgisayar şirketini kurdu. Yaklaşık olarak 600 kişiye istihdam sağlayan Bilecik, birçok vakfın yönetim kurulunda görev alarak yardım severliğiyle de öne çıkmaktadır.

Erol Bilecik’in bir abisi ve bir ablası bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibi olan Bilecik, üniversiteden arkadaşı olan İnci Bilecik ile evlenmiştir. Çocuklarının adı Kaan ve Naz’dır. Bilecik, çocuklarının yaşları 27 ve 18 olmasına rağmen babalarının yolundan ilerleyeceklerini düşünüyor. Ayrıca, ailesinin destek olduğu değişik hobileri ve özel yaşantısı bulunmaktadır. Bu hobileriyle de diğer yöneticilerden kendisini farklı kılıyor.

HOBİLERİ

İlk sırada futbol var. Babasından gelen Fenerbahçe sevgisiyle büyüdüğü için Fenerbahçe maçlarını sürekli takip eder. Ayrıca, müzik sevgisi hobiye dönüşmüş. İyi bir gitarist olan Bilecik, kişisel web sitesinde gitar çalarken çekilen fotoğraflarını koyarak iyi gitarist olduğunu gösteriyor.

Akıllı telefonları ve teknolojiyi mesleği gereği ilgiyle takip edenlerdendir. Bilecik, birçok yeniliği deneyerek üzerine koymayı hedeflemiştir.

Sanat da hobilerindeki yerini almıştır. Kendisi iyi bir ressam olmasa da sergilerine zaman buldukça katılır.

Paylaşım platformlarıyla da ilgilenmeyi seven Bilecik, Sanayi 4,0 Günleri adıyla bir paylaşım platformunun kurucularındandır.

Türkiye’de sanayi ve ekonomi nasıl gelişir hakkında bildirimler yapmayı çok seven bir başkandır.