Günümüzde barkod oluşturma artık teknoloji sayesinde kolay bir işlem haline gelmiştir. Bu yönüyle aşağı yukarı her işletmede bir barkod okuyucusu ve yazıcısı bulunmakta bunlar sayesinde ürünlere barkod numaraları hem basılarak hem de okutularak ürünün tanımlaması etkin bir şekilde yapılabilmektedir.

Bu Programların piyasada birçok farklı özelliğe sahip alternatifi bulunsa da bu programlar içerisinde bartender yazılımı ön plana çıkmakta ve diğerlerinden ayrılmaktadır. Bu özellikleri ile sizlerde programa ulaşarak gerekli düzenlemeleri yapabilir istediğiniz şekli yazıyı barkod olarak basabilirsiniz. Bartender programı sayesinde işletmelerin bu konudaki büyük yüklerinden bir tanesi  kalkmıştır. Sizlerde işletmeniz için bartender programını alarak kullanmaya başlayabilir ve etiketlerinizi barkodlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz

Bartender Programının Özellikleri 

Bartender sizlere sunduğu kolaylık ile bu konudaki karmaşık işlemlerinizi basit bir hale getirmektedir. Bu yüzden hem kullanması kolay hem de öğrenmesi kolay olan bir yazılımdır. Bu yazılım ile sizlerde kolay bir şekilde elimizdeki ürünler için barkodlu etiketler oluşturabilir ve ürünleriniz üzerinde kullanabilirsiniz. Bartender programı özgün ara yüzü ile de dikkatleri üzerinde toplayan nitelikte bir programdır. Bu ara yüz ile yapmak istediğiniz şeylere ulaşmakta bir o kadar kolay olabilmektedir.

Bartender programı kurulduğu bilgisayarda tanımlı olan barkod yazıcı ve okuyucuları da hemen bularak kendi bünyesine tanımlayarak sizlerin bu konuda ekstradan çabalamasını engelleyerek işinizi kolaylaştırmaktadır. Programın bünyesinde bulunan birçok özelliğinin yanında bilgisayarınıza uyum sağlayan ve onu fazla yormayan yapısı da programın kullanımın yaygın olmasında etkilidir. Bu tür özellikleri ile göz dolduran bartender barkod tasarlama ve yazdırma programı siz ve işletmeniz için en iyisini amaçlayarak nitelikte çalışmalar yapmaya özen göstermektedir.

Bartender Programının Temin Edilme Yöntemleri

Piyasada birçok şekilde bu programa rakip olmaya çalışan program bulunsa da bu programlar içinde bartender programı en iyisidir. Piyasada bu bartender pro versiyonunu ücretsiz indirebileceğinizi söyleyen birçok internet sitesi bulunmaktadır. Ancak bu sitelerde programı full yapacağınızı belirten dosyaların içinde virüs ve casus yazılımlardan başka bir şey bulamazsanız.

Çünkü barenter programı bu konuda en az taviz veren programlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden programın full versiyonunu kullanmak için yapmanız gereken programı satın almak olacaktır. Bu sayede programın resmi kopyasına sahip olarak iş ve işlemlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilecek, satın alımsızlarda ortaya çıkan program eksikliklerinin yaşanmasına engel olmuş olursunuz. Programın temini için bu programın satışını yapan firmalar ile iletişime geçerek bartender indir seçeneğini kullanıp, programın ne için kaç bilgisayarda, ne kadar kişi tarafından kullanacağını aktararak sizler için en iyi teklifleri değerlendirebilirsiniz. (Baknız : http://www.bartenderturkiye.com )

Barenter Programının Kullanımı

​​​​​​​Programın kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle barkod basımı sırasında ölçüler iyi girilmeli eğer çok ufak miktar bir kayma olursa bu durum sıkıntı yaratabilmektedir. Bu yüzden programı kullanırken kullanım için yönergelerin iyi takip edilmesi şarttır.