Barkod okuyucu denilince akla gelen ilk firma olan Datalogic, onlarca tek boyutlu barkod ve iki boyutlu kod tanımlaması yapabilen cihazlar üretmektedir. Avrupa’da ve Türkiye’de bilinen en geçerli barkod okuyucular arasında yer alan Datalogic barkod okuyucu satışı Türkiye distribütörü olan Boer Bilişim A.Ş tarafından yapılmaktadır.

Datalogic barkod okuyucu satışının en yoğunlukla yapıldığı modeli olan Powerscan PM8500 barkod okuyucu, tek boyutlu ve 2 boyutlu kodların tamamını kusursuz bir şekilde okuyabilen bir barkod okuyucudur. Kullanıcı dostu tasarımı ile de dikkatleri üzerine çeken PM8500 okuyucu, endüstriyel uygulamalar için üretilmiş bir modeldir. Zorlu şartlara dayanıklı özel tasarımlı kasasıyla, her türlü darbeye karşı korumalı bir yapıdadır. Bu sebepten dolayı da imalat yapılan çalışma alanlarında birinci tercih olarak satışı yapılmaktadır. Ayrıca kablosuz yapısı ile hem mobiliteyi sağlar hem de kablo sebebiyle oluşabilecek kazaların da önünü alır.

Datalogic Pm8500 barkod okuyucu, çok yönlü okuma yapabilmesinin yanı sıra aynı zamanda yüksek çözünürlüklü okuma kabiliyetine sahiptir. Bu özellik sayesinde yüksek okuma gereken çalışma ortamlarında üstün performans göstermektedir.

Datalogic okuyucu fiyatları3 tuşlu ekrana sahip olan barkod okuyucu, batarya, zaman gibi verileri ekranına yansıtarak kullanıcıyı bilgilendirir. Alan görüntüleyici okuma teknolojisi ile çalışmakta olan okuyucu 15 ile 36 cm arasındaki mesafelerden okuma yapabilmektedir.

Led ışıklandırma ve ses ile kullanıcısına okuma işlemini tamamladığına dair geri bildirimde bulunabilen okuyucu 393 gram ağırlığındadır.