Dayanıklı, yüksek performansı ve gelişmiş el terminalleri üretmekle övünen Intermec firmasının yeni bir el terminali olan Intermec CN70 El terminali, yüksek batarya ömrü talep edenler için özenle üretilmiş harika bir el bilgisayarıdır.

Düşük batarya kullanımı, dayanıklı kasası, ergonomik yapısı ve yüksek iletişim teknolojisi ile bu özellikleri arayan kullanıcıların ellerinden düşüremeyeceği bir ürün olarak satışa sunulmuştur. Lazer ile okuma teknolojisi ile yüksek okuma hızı isteyenler için ideal bir üründür. Büyük tuş takımı ile üretim alanları gibi eldiven giymenin iş güvenliği açısından gerekli olduğu alanlar için tercih edilmesi gereken bir el bilgisayarıdır. Yüksek okuma teknolojisi ile Intermec Cn70 el terminali, bozuk ve kötü basılmış barkodları bile kısa zamanda hatasız olarak okuyabilmektedir.

Windows Embedded 6.5.3 işletim sistemiyle çalışan CN70 el terminali, 600 Mhz işlemciye sahiptir. 1 Gb Flash hafızaya sahip olan terminal, 6 saat kesintisiz çalışabilmektedir. 1d ve 2d barkodların yanı sıra RFID etiketleri de okuyabilmektedir. 5 megapiksel renkli ve otofokuslu kamerası bulunan CN70 El terminalinin ekranı ise 3.5 inçtir. 1,8 metreden düşmeye dayanıklı olan Intermec CN70 el terminali, konuşma tanıma özelliğine de sahiptir.