Asıl adı Abdulkadir Doğulu olan, genç kızların büyük bir hayranlık duyduğu, günümüzün en yakışıklı jönü olarak nitelendirebileceğimiz bu genç oyuncu, Dünya’ya 19 Nisan 1982 tarihinde Türkiye’nin Mersin şehrinde gelmiştir. Annesi ev hanımı, babası ise emeklidir. Yakışıklı oyuncu evin beş oğlundan ikinci numara olanıdır. Abisi Kadir Doğulu’nun menajerlik ve danışmanlık şirketi vardı ve pek çok ünlü isminde imaj danışmanlığını yapmaktaydı.

Yıldız oyuncu eğitim süresince çeşitli yerlerde çalışmıştır. Liseden mezun olduktan sonra, 2000 yılında İstanbul’daki abisin yanı yerleşmiş ve burada da yine çeşitli cafelerde görev yapmıştır. Ünlü oyuncu özel Okan Üniversitesi’nin Gastronomi bölümünden mezun olmuştur.

2010 yılında ilk kez seyirci karşısına Küçük sırlar adlı TV dizisi ile çıkmış buradaki performansı sayesinde, Türk halkı tarafından oldukça beğeni toplamıştır. 2011 yılında ise Pis Yedili adlı gençlik dizisinde başrol alarak akıllarda yer etmeyi garantilemiş oldu.

2014 yılında kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Star Işığı X Factor adlı şarkı yarışma programında da sunuculuk deneyimini ilk kez yaşama fırsatı bulmuştur.

Yıldız oyuncunun rol aldığı film ve diziler ise Küçük Sırlar, Pis Yedili, Bir Hikâyem Var ve şuanda Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Fatih-Harbiye adlı dizisidir.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan yakışıklı oyuncu, çeşitli reklam filmlerinde oldukça boy göstermektedir.