Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu

Muhteşem Yüzyıl dizisi ile geçtiğimiz yıllarda tüm Türkiye’nin merak etmeye başladığı Osmanlı tarihi, bu sefer bambaşka bir dönemle izleyicileri etkilemeyi planlıyor. Çoğumuzun izlemiş olduğu üzere Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Osmanlı tarihinin en etkili padişahlarından olan I. Süleyman’ın ya da nam-ı diğer Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatı, daha doğrusu dönemi anlatılmıştı. Yükselme döneminin en kudretli, en meşhur ve ülkeyi en iyi yöneten padişahlarından olan Kanuni; pek çok konuda yaptığı değişikliklerle, çocuklarına davranışlarıyla ve eşinden ya da annesinden etkilenerek verdiği kararlarla gündeme gelmişti. Yayınlandığı 4 sezon boyunca da toplum üzerindeki etkisini her zaman devam ettiren dizi, final bölümüyle Kanuni dönemine noktayı koydu.

kosem sultan oyuncu kadrosuİlk bölümü sabırsızlıkla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ise Muhteşem Yüzyıl adlı dizide bahsedilen dönemin daha ileri bir zamanı. Yaklaşık olarak 60 ya da 70 yıl sonrasını anlatacak olan dizi bu sefer tarihin en zeki, en güçlü ve en hırslı kadınının hayatına yer verecek. Kösem Sultan, ya da tarihteki tam adı ile Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan, Bosna Beylerbeyi tarafından 17. yüzyılın başlarında saraya gönderilmiş ve kısa zamanda I. Ahmed’in gözdesi olmuştur. Dizide de ilk dokuz bölüm boyunca Kösem Sultan’ın saraya gelişini ve saray hayatına alışma sürecini izleyeceğiz.

Kösem Sultan’ın olgunluk halini ise kimin canlandıracağı sürekli merak konusu oldu, yapılan anlaşmalar sürekli bozuldu ya da kanal ile dizi yapımcıları arasında bazı sorunlar çıktı. Dizi ekibi tarafından yapılan son açıklamaya göre Kösem Sultan karakterini Beren Saat’in canlandıracağı kesinleşti. Beren Saat ile anlaşma yeni sağlanmış olsa da Beren Saat, dizinin ilk dokuz bölümünde rol almayacağı için dizi çekimleri çoktan başlamış durumda. Dizinin en dikkat çekici isimlerinden biri ise Safiye Sultan rolünde izleyeceğimiz Hülya Avşar olacak.

Sorry, comments are closed for this post