Özellikle yeni evli iseniz işiniz çok zor değil mi? Bir tarif bulunacak ve o tarif ölçüleri doğru verilmiş olacak da evinizde gerek harcadığınız vakit gerekse maddi yatırım yaparak aldığınız malzemeler çöpe gitmesin. İşimiz artık hiç zor değil. Hayatımıza giren telefon uygulamalarıyla yemek yapmak da kolaylaştı.

Yemek tarifleri nerelerden alınır?

İlk olarak sizlere ”Nefis Yemek Tarifleri” sitesinden bahsedeceğim. Telefonunuza uygulama olarak da indirebiliyorsunuz. Çok iyi düşüYemek Tarifleri Nerelerden Alınır? nülmüş özelliklerinden bir tanesi Pişirme Moduna alıyorsunuz yemeği yapana kadar ekran açık kalıyor böylelikle telefonu sürekli açıp kapatmak zorunda kalmıyorsunuz. Yaptığınız ve beğendiğiniz tarifleri kaybetmemeniz için Tarif Defterim kısmına ekleyebiliyorsunuz. Sitede hem resimler hem de videolar yer almakta olup, menü halinde yemek tarifleri de bulunuyor.

Yemek tarifleri nerelerden alınır?

İkinci olarak telefonunuza indirebileceğiniz ”Ne Pişirsem? Resimli Yemek Tarifleri” uygulamasından bahsedeceğim. Uygulama çok basit olmak ile birlikte diğer uygulamadan farkı elinizde bulunan malzemeleri seçerek uygulamanın size yapabileceğiniz yemekleri sıralaması. Örneğin; elinizde domates, patates, soğan ve kıyma var. Bu malzemeleri seçtiğinizde size ”Kıymalı Patates” veya ”Patates Oturtma” yapabileceğinizi belirtip uygun tarifi karşınıza çıkartıyor. Diğer uygulama gibi denenmiş tarifler, favori tarifler ve menüler resimli olarak yer alıyor.

​​​​​​​Yemek tarifleri nerelerden alınır? ​​​​​​​

Üçüncü olarak yine telefonunuza indirebileceğiniz ”Mutfak Önlüğü” uygulamasından bahsetmek istiyorum. Yine Yemek Tarifleri Nerelerden Alınır?birçok denenmiş ve beğenilmiş tarifin yanı sıra seçtiğiniz tarifi yapmanız esnasında size yardımcı olabilecek püf noktalarını ekranınıza not olarak düşüyor. Örneğin; et yemeğinizin yanına mantar sote yapacaksınız ve mantar sote tarifini seçtiniz. Ekranınıza düşecek not ”Mantarlarınızı yıkarken daha iyi temizlenmesi bir paket mantar için bir limonun suyunu sıkıp, mantarlarınızı yarım saat kadar suda bekletin.” olacaktır.

Binlerce üyenin ve yemek tarifinin bulunduğu bu üç uygulamadan kendinize harika menüler yaratmaya ve yemeklerinizi yiyen insanları şaşırtmaya başlayın.